Pühapäev: Turulkäik, lossimägi, purskkaevud, rattasõit ja rand

Igal hommikul kella 1-ni on Nice vanalinnas suur turg, Cours Saleya, kus müüakse värsket toidukraami, juustu, oliive, vürtse, maitseaineid ja muud. Varem ei olnud ma vabal päeval nii vara vanalinna jõudnud. Kui ma täna kell 12 läbi turule jõudsin, olid mõned müüjad küll juba lahkumas, aga õnneks oli suurem osa turust veel avatud.

Turult ostsin traditsioonilist talupoja sööki Socca‘t, mis on kikerherne jahust, veest ja oliivõlist tehtud suur pannkook ning millele enne söömist raputatakse peale pipart. Lisaks ostsin ühe pika saia, mida siin müüakse pea kõikjal. Saia söömine on üldse väga au sees ja leiba on poodidest raske leida.

Traditsionaalne Socca
Traditsionaalne Socca
Prantsuse pikk sai
Prantsuse pikk sai

Turul tehtud pildid:

Kui turul käidud, otsustasin külastada Nice lossimäge, mis asub turu vahetus läheduses. Lossimäe otsa kõndides kulus turult ostetud sai marjaks ära.

 

Lossimäel tehtud pildid:

Seejärel tahtsin minna vaatama antiigipoodidesse, milledel on siin lausa oma linnaosa. Kohale jõudes selgus aga, et pühapäeviti on need kinni. Seega suundusin hoopis vanalinna keskväljaku poole, kus on üheks vaatamisväärsuseks purskkaevud.

Purskaevud vaadatud ja veendunud, et ka raamatupood on pühapeviti kinni, sõitsin rattaga mööda rannapromenaadi ühika juurde tagasi.

Enne päikeseloojangut jõudsin ka rannas ujumas käia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *